26 Şubat 2014 Çarşamba

Prensesler için taç,oda ve pasta süsleme


Kızımın doğum günü her yaklaştığında,doğum günü konseptine uygun süsler ve taçlar aramaya koyuluyorum.Set olarak satılan çizgi film kahramanlı taçlar ve süsler,tek kullanımlık oldukları için (yani o gün olmazsa ertesi güne mutlaka parçalara bölüneceği için) bana pahalı geliyor.Böyle olunca başlıyorum "Ben bunu nasıl yaparım?" diye düşünmeye.Çareyi yaratmakta buluyorum.Ben yapıyorum,kızım beğenerek onaylıyor.
İşte bizim prensesli süslerimiz:

Her biri için evde nasıl yapabileceğiniz hakkında fikirlerimi de yazmak istiyorum ve ilk sayfadan başlıyorum.
Taç şeklini noktalı yerlerden kesiyoruz.Kartona çıktı alabiliyorsak işimiz kolay olacaktır.Eğer kağıda çıktı aldıysak,tacın arkasına(özellikle alttaki şerit kısmına) karton yapıştırmamız gerekir,ki bu işlem tacı sağlamlaştıracaktır.Evde karton yoksa,okumayı bitirdiğiniz bir derginin kapağını kullanabilirsiniz.
Son olarak,küçük dairelerin olduğu yerlerden delik açıyoruz.Lastik veya kurdeleyi çocuğumuzun baş çevresine göre uzunluğunu ayarlayıp kestikten sonra deliklerden geçirip uçlarına düğüm atıyoruz.

 Aşağıdaki sayfayı noktalı çizgilerden kestiğimizde şeritler elde ediyoruz.Şeritleri yan yana yapıştırarak,uzun şeritler oluşturabiliriz.Dilediğimiz kadar çıktı alarak,evin her yerini prenses resimleriyle süsleyebiliriz.
Tek tek ayırarak kestiğimizde,çubuklu kurabiyelerimizin üstüne geçirdiğimiz poşetlere yapıştırabiliriz.

Evde kağıt rulomuz varsa,bir parmak kalınlığında keserek boyayalım.Tek tek daireler halinde kestiğimiz prenses resimlerini üstlerine yapıştırarak,peçetelerimize yüzükler yapalım.Aynı şekli çocuklara bilezik olarak kullanabiliriz.

 İki adet prenses resmini çevresinden daire şeklinde kestikten sonra,aralarına tahta çubuk veya pipet koyarak sırt sırta yapıştıralım.Pasta,kek ve ikramlıkların üzerine süs olarak kullanalım.
Doğum gününde çocuklar sıkılırsa diye; "Kendi tacını kendin boya" sayfası.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder