28 Şubat 2014 Cuma

Roket boyama ve roket temalı doğum günü parti süslemeleri

 Roket seven miniklere özel,istedikleri gibi renklendirebilecekleri bir boyama sayfası hazırladım.A4 kağıdına çıktı alabiliyoruz.

Boyanmış olan sayfayı poster olarak (Roketin daire şeklindeki penceresine doğum günü çocuğunun fotoğrafı yapıştırılabilir) veya doğum günü sofrasında servis altlığı olarak kullanabiliriz.Dökerek yemekten zevk alan çocuklar için ideal. :)


Aşağıdakileri daire şeklinde keselim.Arkasına eva kartonu veya normal karton yapıştırıp bardak altlığı yapalım.

Daire şeklinde kestiğimiz resimleri ikişer ikişer,aralarına pipet veya tahta çubuk yerleştirerek,birbirine yapıştıralım.Çubuklu roketlerimizi pastamıza veya diğer ikramlıklarımızın üstüne saplayarak doğum günü soframıza renk katalım.
Arkasına pipet bantladığımız her bir roketi,çocuklara oynamaları için verebiliriz.Davetlilere hediye edebiliriz.
Çubuklu kurabiyeleri poşetleyip poşetlerin üzerine birer roket yapıştırabiliriz.


Kendin boya roket taç ve hazır boyanmış roket taçları kesip çıkartalım.Arkasına aynı büyüklükte karton kesip yapıştıralım ki sağlam olsun.İki yanındaki işaretli yerlerden delerek lastik veya ip geçirerek uçlarını düğümleyelim.Roket tacımız kullanıma hazır.Kolum roket oyunu:Aşağıdaki resimden roketleri tek tek kesip çıkaralım.Sağlamlaştırmak için arkalarına aynı büyüklükte kartonlar kesip yapıştıralım.Çocuklarımızın kollarına kartondan 2 parmak kalınlığında bilezik yapalım ve kestiğimiz roketleri karton bileziklerin üstüne yapıştıralım.

Resmi,kesik çizgili yerlerden dört parçaya ayrılacak şekilde keselim.Kısa kenarlarını birbirine yapıştırarak süsleme şeritleri yapalım.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder